Vystupující

Hrdza 08B4275 scaled e1701339296878

Hrdza

Hudba hraná s radosťou a zo srdca

Prešovská skupina HRDZA pôsobí na scéne world music od roku 1999. Silné hlasy, špičkoví hudobníci a šikovne spracované piesne miešajú staré s novým do príjemného zvuku.

logo kyticka 1 web

Pekovci

Sme kapela Pekovci ktorá v takejto zostave pod vedením Jozefa Žoltáka ml. pôsobí už od roku 2019. Náš primáš Jozef pochádza z hudobníckej rodiny Žoltákovci z Raslavíc. Hráme rôzne žánre ale hlavne sa zameriavame na rómsku tradičnú hudbu ktorú hrávali naši predkovia. Názov a kapelu Pekovci založili naši predkovia v 80. rokoch. 

logo kyticka 1 web

Hradecká cimbálová muzika

Hradecká cimbálová muzika, uznávaný soubor s dlouholetou tradicí, byla založena v roce 1955. Od roku 1999 se uměleckého vedení ujímá Pavel Maťátko, pod jehož taktovkou soubor pokračuje v rozvíjení svého umění. Sedmičlenný kolektiv se může pochlubit bohatým repertoárem, který zahrnuje lidové písně z různých koutů Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska, a nevyhýbá se ani cikánským melodiím. Přestože je soubor pevně zakořeněn v tradiční hudbě, rád se nechá inspirovat a s oblibou přidává do svého repertoáru i skladby z jiných hudebních žánrů.

logo kyticka 1 web

Pěvecký sbor Žavez

Zpíváme si pro radost svou i druhých, máme rádi lidovky, skladby vážených autorů i vlastní aranže.

logo kyticka 1 web

SPZ Permoník Karviná

Smíšený Sbor přátel zpěvu Permoník, založený v roce 2002, se skládá z 70 členů a pod vedením dirigentky Martiny Juríkové účinkuje na domácích i mezinárodních sborových festivalů. Sbor spolupracuje s Janáčkovým komorním orchestrem a v roce 2017 provedl světovou premiéru oratoria „Brigitte“, které bylo nahráno na DVD. Významný úspěch sboru zahrnuje první místo v kategorii Duchovní hudba na festivalu Cracovia Cantans v Krakově. Sbor představuje bohatství české sborové a duchovní hudby na mezinárodní scéně.

logo kyticka 1 web

Lidová muzika ZUŠ Zábřeh

Dětský soubor pod vedením Mgr. Marie Ševčíkové

logo kyticka 1 web

Cimbálka CML Šumperk

Cimbálka CML, tichý strážce lidového dědictví v Šumperku, již od roku 2014 neúnavně rozlévá po městě melodie moravské a slovenské tradice. S osmičlennou sestavou je toto sdružení příznivců folkloru pilířem, který celoročně přináší posluchačům krásu autentických lidových písní.