Představujeme Festival CIMBÁLOVE 2024

Festival CIMBÁLOVE 2024 představuje skvělou příležitost pro všechny příznivce hudby. Tento hudební festival se zaměřuje zejména na různá pojetí lidové hudby, návštěvníkům však nabízí i nadžánrové přesahy a bohatý doprovodný program.

 

Festival se skládá z několika festivalových bloků s různým zaměřením. V první části se představí jednak dětské lidové hudby, ale také sbory a místní cimbálové muziky.

Samotnou třešničkou na dortu CIMBÁLOVE jsou headlineři festivalu, kterými se letos stala dvě zahraniční tělesa. Jsou jimi Pekovci, hudební uskupení stavějící základy svého repertoáru na tradiční romské hudbě, a Hrdza, world-music kapela s více než dvacetiletou tradicí a mnohými oceněními na svém kontě. Celý festival již tradičně zakončí afterparty se společným jam session.

 

Festival CIMBÁLOVE je místem setkávání nejen hudebníků, ale také místem s možností poznání nových prodejců a řemeslníků, kteří ve svých stáncích nabízejí produkty spojené s lidovou tradicí. Rovněž stánky s dobrým jídlem a pitím od lokálních prodejců letos nebudou výjimkou.