Ohlédnutí za prvním ročníkem

Festival CIMBÁLOVE přinesl šumperskému H-Clubu zvuky tradice

 

Prvním dubnovým dnem ožil H-Club v Šumperku zvuky cimbálu a dalších tradičních nástrojů. Poprvé se zde konal festival CIMBÁLOVE, jehož účastníky byly Hradecká cimbálová muzika, Cimbálová muzika Kalíšek a Cimbálka CML Šumperk. První ročník tohoto festivalu byl velmi úspěšný a očekává se, že další ročníky budou pokračovat v těch nejlepších tradicích tohoto žánru.

 

Místní Cimbálka CML Šumperk zahájila festival svým energickým vystoupením. Jejich repertoár zahrnoval jak tradiční lidové melodie, tak i moderní skladby s folklorním nádechem. Hudebníci svým nadšením a talentem dokázali probudit v divácích touhu po tanci a radosti.

 

Druhou v pořadí byla Hradecká cimbálová muzika. Jejich autentická hra na cimbál zaujala všechny přítomné. Emocemi nabitý výkon plný melodických skladeb a vzletných sól jednotlivých hráčů rozechvěl srdce.

 

Závěrečné vystoupení patřilo Cimbálové muzice Kalíšek, která svou hudební zručností a sofistikovanou interpretací lidových melodií zanechala silný dojem. Vystoupení Kalíšku bylo skvělým zakončením festivalu.

 

Po oficiálních vystoupeních následovala společná jam session, při které se k účinkujícím přidala řada dalších muzikantů a zpěváků. Tento neformální program posílil již tak výjimečnou atmosféru festivalu a potvrdil jeho důležitost pro propagaci a uchování lidových tradic.

 

První ročník festivalu CIMBÁLOVE byl bezesporu velmi úspěšný. Všichni účinkující předvedli vynikající výkony a vytvořili atmosféru plnou radosti a sdílení tradic. Organizátoři již nyní plánují další ročník, na který se těší nejen diváci, ale i účinkující.

 

Festival CIMBÁLOVE je skvělou příležitostí nejen pro milovníky lidové hudby, ale pro všechny, kteří chtějí poznat cimbálovou muziku a její různé interpretace. Těšme se tedy na další ročník tohoto zajímavého a inspirujícího festivalu.