Historie Festivalu

Festival CIMBÁLOVE má bohatou historii a vznikl z iniciativy Spolku CIMBÁLOVE z.s. Jeho první ročník se konal v roce 2022 a od té doby se stal jedním z nejvýznamnějších a nejoceňovanějších festivalů cimbálové hudby a lidové kultury v našem regionu.

 

Myšlenka uspořádání festivalu se zrodila z potřeby propagovat a uchovat autentickou cimbálovou hudbu a lidovou kulturu. Spolek CIMBÁLOVE z.s. se rozhodl vytvořit platformu, která by představila cimbálovou hudbu širšímu publiku a umožnila setkání a spolupráci mezi hudebníky, výrobci nástrojů, folklórními znalci a všemi, kdo mají zájem o tuto jedinečnou hudební tradici.

 

První ročník Festivalu CIMBÁLOVE přilákal pozornost nejen místního obyvatelstva, ale i fanoušků cimbálové hudby z celé České republiky. Vystoupilo několik významných cimbálových kapel a hudebníků, kteří svými vystoupeními představili bohatou škálu cimbálové hudby a lidové kultury. Festival se stal místem setkání a společného hraní pro všechny milovníky této hudby.

 

Díky úspěchu prvního ročníku se Festival CIMBÁLOVE rychle etabloval jako jedna z největších kulturních událostí v našem regionu. Ročně přitahuje stovky návštěvníků, kteří si přijdou vychutnat nezapomenutelné koncerty, účastnit se workshopů a přednášek o cimbálové hudbě a lidové kultuře, a zapojit se do jam sessions, kde mohou své hudební dovednosti předvést a sdílet s ostatními.

 

Historie festivalu CIMBÁLOVE je příkladem úspěšné spolupráce mezi umělci, organizátory a milovníky cimbálové hudby. Naše snaha o propagaci a uchování této jedinečné hudby pokračuje i v dalších letech, a doufáme, že festival CIMBÁLOVE bude i nadále přinášet radost a inspiraci všem, kdo mají zájem o cimbálovou hudbu a lidovou kulturu.